Ceramiczne zabezpieczenie felg.

Felgi aluminiowe poprawiają właściwości trakcyjne, są twardsze i jednocześnie lżejsze od swoich stalowych odpowiedników. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej widocznych elementów samochodu.

Czyste, lśniące felgi dodają autu elegancji i charakteru.                                                                             
Warto więc zadbać, aby i ten element odpowiednio prezentował się w codziennym użytkowaniu.
Niestety, przez bliskość podłoża – felga to element, który jest mocno narażony na zabrudzenia.

Na kołach osiadają błoto, resztki gumy, sól drogowa oraz pył z klocków hamulcowych, który jest najbardziej uciążliwym zabrudzeniem. Klocki hamulcowe, zwykle wykonane z węgla czy grafitu – ścierają się podczas eksploatacji. Efektem ubocznym są drobinki pyłu, osiadające na felgach. Pył ten jest mocno rozgrzany, przez co dość szybko ulega zapieczeniu i trudno go usunąć.

Niezależnie więc czy nie wyjeżdżasz poza miasto, czy jeździsz w terenie – warto zabezpieczyć felgi. Pozwoli to na ograniczenie ilości używanej chemii, ułatwi mycie, a także sprawi, że felgi staną się mniej podatne na uszkodzenia.

Na czym polega proces zabezpieczenia felg?

Jest to proces, który składa się z kilku etapów.

Najpierw przygotujemy elementy do nałożenia powłoki – oznacza to, że bardzo dokładnie wyczyścimy felgi, za pomocą specjalistycznych preparatów. Zadbamy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Mercedes GLS detailing

Kolejny krok to nałożenie powłoki ochronnej – w tym przypadku ceramiki.
Dlaczego właśnie powłoka ceramiczna?

Jest bezpieczna w użyciu na wszystkich rodzajach felg, jednocześnie odporna na bardzo          wysokie temperatury. Posiada wysoką hydrofobowość co znacznie zmniejsza przywieranie      zanieczyszczeń do felg, takich jak kurz, błoto, olej, sól drogowa czy pył hamulcowy. Dzięki niej, utrzymanie felgi w czystości stanie się łatwiejsze.

Co więcej – felgi zabezpieczone w ten sposób świetnie wyglądają. Powłoka ceramiczna poprawiw również właściwości wizualne – dodaje szlachetny, szklisty połysk i pogłębia kolor.

Bardzo często stosujemy zabezpieczenie felg w trakcie renowacji aut, czy podczas zabezpieczenia nadwozia auta. Łączymy w ten sposób kompleksową ochronę samochodu i łatwiejsze utrzymanie go w czystości.

Jesteś zainteresowany zabezpieczeniem swoich felg?
Zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację, opowiedz nam o swoim aucie, a my przygotujemy dla niego najlepszy pakiet.