Chcesz zabezpieczyć lakier swojego samochodu? Zadbaj o to, aby okleina nie pozbawiła go matowego wykończenia fabrycznego. Możesz to osiągnąć, wybierając folię mrożoną, która zapewni mu satynową fakturę i sprawi, że auto będzie się prezentowało dokładnie tak, jak chcesz. Sprawdź, na czym to polega.

Folia mrożona – co to takiego?

Folia mrożona, często określana także satynową, frost lub matową, to specjalny rodzaj okleiny, który można wykorzystywać do zabezpieczania lakieru samochodowego. Jej najbardziej rozpoznawalną cechą jest rodzaj wykończenia.

Folia mrożona, w przeciwieństwie do swoich błyszczących odpowiedników, ma satynową fakturę, która przywodzi na myśl szron lub zamarzniętą taflę wody. Jest idealnie gładka, ale jednocześnie nie odbija światła, nadając pojazdowi matowy wygląd. To idealny wybór dla kierowców, którym zależy na zachowaniu fabrycznego wyglądu lakieru lub chcących odmienić wygląd auta – z błyszczącego w satynowy.

Folia mrożona świetnie sprawdza się do oklejania samochodów pokrytych lakierem:

  • matowym,
  • magno,
  • frozen,
  • frosted,
  • błyszczącym.

W każdym przypadku folia mrożona prezentuje się spektakularnie i sprawia, że auto wyróżnia się na ulicach. Ciekawy efekt możesz uzyskać, decydując się na oklejenie tylko wybranych elementów karoserii. Możesz podkreślić w ten sposób nadkola lub inne fragmenty. Twój samochód będzie wyglądał niepowtarzalnie – dokładnie tak, jak chcesz.

Oklejanie samochodu folią mrożoną – dlaczego warto?

Folia mrożona to nie tylko doskonały sposób na spersonalizowanie wyglądu Twojego auta. To również bardzo skuteczne zabezpieczenie fabrycznego lakieru przed zniszczeniem. Sprawdź, jakie są główne zalety foliowej okleiny.

  • Ułatwia pielęgnację samochodu. Fabryczne matowe wykończenie świetnie wygląda, ale jest wymagające w utrzymaniu i trudne w naprawie ewentualnych rys. Folia mrożona zabezpiecza przed ich powstawaniem, a dodatkowo pozwala na łatwe i szybkie mycie i suszenie karoserii.

 

  • Współgra z fabrycznym lakierem. Folia po naklejeniu idealnie stapia się z lakierem, niezależnie od jego faktury. To sprawia, że wygląda, jakby stanowiła integralną część auta. Przy tym nie widać, gdzie zaczyna się okleina, a gdzie się kończy – jest w pełni kompatybilna z lakierem.
  • Chroni przed uszkodzeniami. To jedna z najważniejszych funkcji folii mrożonej. Twoje auto jest chronione przed powstawaniem nieestetycznych rys, ale również przed poważniejszymi uszkodzeniami, na przykład w wyniku uderzenia kamieniem lub drzwiami innego pojazdu.
  • Pozwala na spersonalizowanie wyglądu auta. To Ty określasz, co chcesz zaakcentować i czy folia ma pokryć całą karoserię, czy tylko jej wybrane fragmenty. Do wyboru masz niemal nieograniczone możliwości dopasowania okleiny do swoich upodobań.

Folia mrożona to idealny sposób na nadanie Twojemu samochodowi nowego wyglądu lub podkreślenie fabrycznego matowego wykończenia. Dodatkowo zyskujesz niezwykle skuteczną ochronę przed uszkodzeniem karoserii.

Jak nakleja się folię mrożoną?

Wykonując oklejanie samochodu w Krakowie, zawsze poprzedzamy je stworzeniem projektu w specjalnym programie komputerowym. Każdy element folii musi zostać następnie precyzyjnie zwymiarowany i docięty, by zapewnić oczekiwany efekt stylistyczny.

Przed nałożeniem okleiny karoseria jest dokładnie myta i odtłuszczana, by zapewnić idealne przyleganie powłoki. Najczęściej gotowe elementy folii nakleja się na ciepło, ponieważ wówczas można je kształtować i układać na elementach nadwozia. To sprawia, że okleina idealnie przylega do lakieru – bez pęcherzyków powietrza ani żadnych innych defektów.

Naklejanie na samochód folii mrożonej zawsze należy zlecać specjalistom. Taka praca wymaga sporych umiejętności, doświadczenia, a przede wszystkim odpowiedniego zaplecza technicznego.

Ile wytrzyma na karoserii okleina z folii?

To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców planujących zabezpieczenie karoserii folią do oklejania samochodu. Warto wiedzieć, że jest to powłoka bardzo wytrzymała. Jej minimalna żywotność zwykle przekracza 5 lat.

Jeśli więc chcesz odmienić wygląd swojego auta lub zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniami, masz pewność, że decydujesz się na rozwiązanie o bardzo długiej trwałości. Bez konieczności poprawek czy wymiany fragmentów folii na nowe. Oklejanie samochodu to zatem rozwiązanie, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!