Chcesz zabezpieczyć karoserię samochodu przed uszkodzeniem? Masz do wyboru sporo możliwości, jednak zwykle ich skuteczność jest niewielka. Jedyną opcją, która rzeczywiście ochroni lakier przed powstawaniem rys i ognisk korozji jest oklejenie auta specjalną folią. To nie tylko sposób na zadbanie o stan nadwozia, ale również świetny pomysł, jeśli chcesz mu nadać niepowtarzalny wygląd.

Oklejanie auta folią – na czym to polega?

Oklejanie samochodów folią cieszy się rosnącą popularnością. Na taką inwestycję decydują się obecnie nie tylko kierowcy modeli premium i przedsiębiorcy zamieniający auta w „ruchomą reklamę”. To rozwiązanie dla każdego, kto chce odmienić wygląd swojego pojazdu lub zachować nienaganną kondycję fabrycznego lakieru.

Oklejanie auta polega na nałożeniu na jego karoserię (w całości lub na wybrane fragmenty) specjalnej folii do naklejania na samochody. Takie zadanie nie jest łatwe, dlatego zawsze należy je powierzać specjalistom.

Usługa oklejania aut najczęściej składa się z następujących etapów:

  • stworzenie projektu obejmującego dokładne wymiary i kształt poszczególnych fragmentów, które znajdą się na samochodzie,
  • przeniesienie projektu na folię,
  • przygotowanie karoserii do oklejenia – mycie i odtłuszczanie,
  • oklejanie samochodu,
  • podgrzewanie folii, aby idealnie przylegała do lakieru oraz usuwanie pęcherzy powietrza.

Jak widać, nałożenie folii na samochód jest dość skomplikowanym procesem. Jego efekt może być jednak naprawdę spektakularny, szczególnie jeśli zdecydujesz się na produkt w oryginalnym wydaniu, na przykład folię brokatową.

Folia do oklejania samochodu – jakie korzyści daje?

Do zalet oklejania samochodów można zaliczyć dwie główne kwestie, czyli poprawę lub zachowanie wyglądu auta oraz zabezpieczenie karoserii przed zniszczeniem. Zobacz, co dokładnie możesz zyskać.

  1. Odmieniony wygląd auta

Do wyboru masz wiele wersji folii. Różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale również wykończeniem – możesz wybrać opcję błyszczącą, satynową lub brokatową. Twój samochód będzie prezentować się niepowtarzalnie.

  1. Idealny wygląd fabrycznej karoserii

To rozwiązanie szczególnie polecane właścicielom aut wykończonych lakierem matowym, satynowym lub frozen. Folia zabezpieczy jego strukturę i podkreśli fakturę.

  1. Podkreślenie wybranych elementów nadwozia

Nie musisz decydować się na oklejanie auta w całości. Możesz zlecić nałożenie folii tylko na określone elementy, na przykład nadkola.

  1. Ochrona lakieru przed degradacją

Folia do oklejania samochodu chroni lakier przed powstawaniem rys, odprysków i lekkich wgnieceń. Przedłużysz nią żywotność karoserii i sprawisz, że nawet po kilku latach będzie wyglądała jak nowa.

Możesz zdecydować się na folię bezbarwną lub idealnie odpowiadającą fabrycznemu kolorowi lakieru. Możesz również postawić na coś wyjątkowego – folię brokatową, która sprawi, że wygląd Twojego auta nikogo nie pozostawi obojętnym.

Folia brokatowa – czym się wyróżnia?

Brokatowe folie do oklejania samochodów wyróżniają się przede wszystkim unikalnym wyglądem. To opcja dla osób, którym zależy na tym, by ich auto rzucało się w oczy i miało absolutnie wyjątkowy wygląd.

Folia brokatowa to polimerowy produkt kalandrowany z kanałami do uwalniania powietrza i wkładką antyadhezyjną. Jest ona pokryta klejem na bazie rozpuszczalnika, który jest ultra odporny na wpływ warunków atmosferycznych. To oznacza, że auto oklejone taką folią będzie się idealnie prezentowało przez co najmniej kilka lat. Producenci takich materiałów najczęściej udzielają 5-letniej gwarancji na ich trwałość.

Folie brokatowe możesz kupić w szerokiej palecie barw. Różowa, szara z tęczową poświatą, błękitna z holograficznym wykończeniem… to jedynie niewielki wycinek z ogromnej gamy wariantów takich produktów. Jeśli chcesz, by Twoje auto wyróżniało się na ulicach, to ta opcja zdecydowanie przypadnie Ci do gustu.

Jesteś zainteresowany zabezpieczeniem lakieru swojego samochodu przed uszkodzeniami? Chcesz zrobić to w wyjątkowo stylowy sposób? Zapraszamy do studia car detailingu Auto Premium Kus Detailing Studio działającego przy salonie Porsche Centrum Kraków!