O czym marzy większość posiadaczy aut?
Oczywiście, że o lakierze, który mieni się w słońcu i odbija blask słońca niczym lustro.

Niestety, trudy codziennej eksploatacji, delikatne wodorozcieńczalne i ekologiczne lakiery samochodowe czy brak czasu na regularną pielęgnacje – skutecznie uniemożliwiają nam uzyskanie odpowiedniego efektu. Co więc możemy zrobić, aby uzyskać „efekt lustra” na samochodzie?

Lakier z czasem traci swój połysk. Zwykle jest to wina niepoprawnego mycia auta. Oczywiście nie jest to proces nieodwracalny.
Przywrócenie świeżości i blasku lakieru – są jak najbardziej możliwe.

Jak uzyskać efekt lustra na lakierze samochodowym?

Prace detailingowe zawsze zaczynamy od bardzo dokładnego czyszczenia karoserii.

W przypadku każdego auta, proces musimy rozpocząć od dokładnego, bezpiecznego mycia detailingowego, czyli starannego umycia wszystkich zewnętrznych elementów karoserii.

Kolejnym krokiem jest dekontaminacja i deironizacja. Proces ten pozwala na usunięcie smoły, asfaltu oraz osadów (np. z klocków hamulcowych). Usuwa również żywicę, czy soki z drzew. To obowiązkowy etap przygotowania lakieru do dalszych prac.

Następny etap to glinkowanie. Pozwala ono usunąć brud – niewidzialny dla oka. Wykorzystujemy w tym celu specjalną glinkę, która umożliwia wyciągnięcie brudu z porów lakieru i usunięcie z jego powierzchni ewentualnego nalotu. Uwaga – nieumiejętne stosowanie glinki, może spowodować, że materiał stwardnieje i porysuje lakier. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności – lepiej powierzyć to specjalistom.

Poprawnie przeprowadzone glinkowanie pozwala nam uzyskać szklistą gładkość lakieru.
Jest to wstęp do kolejnego etapu tzw. „królowej detailingu” – korekty lakieru.

Korekta lakieru pozwoli na całkowite odnowienie wyglądu naszego auta.

Korekta lakieru to najbardziej efektowny zabieg detailingowy. Wieloetapowa korekta pozwala na doprowadzenie praktycznie każdego lakieru do stanu z dnia opuszczenia fabryki. Znikają zarysowania, wżery, zmatowienia a lakier lśni nieskazitelnym blaskiem.
Do przeprowadzenia właściwej korekty niezbędne są jednak odpowiednie – specjalistyczne narzędzia, wiedza oraz wieloletnie doświadczenie. Bez nich – możemy stworzyć na lakierze tzw. hologramy – jest to efekt przepalenia lakieru.

Odpowiednio przeprowadzona korekta przynosi jednak oszałamiające efekty. Po zakończeniu prac auto z zewnątrz prezentuje się jak nowe, a lakier mieni się w słońcu.

Pada więc pytanie, czy to już? Czy tyle wystarczy.
I tak, i nie. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkowym blaskiem – lakier musi zostać zabezpieczony.
Najlepiej – powłoką ceramiczną.

Powłoka ceramiczna – zwana potocznie „płynnym szkłem” to jedna z najlepszych technologii ochrony lakierów samochodowych. Jest to popularny zabieg, stosowany również na autach świeżo odbieranych z salonu. Ceramika pogłębia efekt szkła jednocześnie zabezpiecza lakier przed mikro rysami – trzykrotnie zwiększa twardość ekologicznych lakierów. Dlatego też będzie idealnym dopełnieniem odświeżonego lakieru i pozwoli cieszyć się „efektem lustra” znacznie dłużej.